o nas


Już od 6 lat firma Drewexim posiada certyfikat FSC potwierdzający, że drewno używane w produkcji pochodzi z dobrze zarządzanych źródeł. Po pozytywnym przejściu corocznej wnikliwej kontroli cetryfikat został przedłużony do 2018 roku.

FSC skupia właścicieli i zarządców lasów, organizacje społeczne i przyrodnicze, firmy przetwórstwa drzewnego i papierniczego, sieci handlowe oraz osoby prywatne, zainteresowane odpowiedzialną gospodarką leśną.

FSC powstało w 1993 roku.  Jako główną zasadę wprowadziło oznakowanie logiem FSC produktów pochodzących z certyfikowanych obszarów leśnych, które spełniają standardy uzgodnione przez członków organizacji FSC.

FSC jest  pierwszym i obecnie najbardziej rozpoznawalnym globalnie system certyfikacji lasów i produktów drzewnych. System oparty jest o szereg standardów –  wymogów stworzonych przez członków organizacji FSC A.C. Dokumenty te opisują zasady prawidłowego gospodarowania lasami oraz sposoby ich weryfikacji w terenie.

Standardy opisują również zasady kontroli przepływu surowca z lasu do ostatecznego konsumenta w sposób, który gwarantuje, że produkty oznakowane LOGO FSC faktycznie pochodzą z lasów spełniających wymogi FSC.

Dobra stolarka to dobry surowiec.

 

Dodano 09.09.2014
  kantówka okienna:
    standardowa
    skandynawska
    pasywna
    retro
    nietypowa
  kantówka drzwiowa:
    standardowa
    wzmocniona
    pasywna
  inne
  drewno opałowe
O nas
    firma
    targi
    prasa o nas
Kontakt