O nas

Drewexim Sp. z o.o. powstała w 1991 roku w Koszalinie. Jest to firma rodzinna, którą założył Andrzej Kozłowski. Następnie do przedsiębiorstwa dołączył syn Andrzej Kozłowski Jr.. Przez 30 lat działalności spółki podążając za zmieniającymi się potrzebami rynku, asortyment oferowanych produktów i usług ulegał zmianom. W ofercie firmy znajdowały się różne wyroby budowlane między innymi stolarka okienna i drzwiowa. Jednak od początku istnienia spółki po dzień dzisiejszy podstawową działalnością jest wytwarzanie klejonki sonowej.

Aby sprostać wymaganiom i gustom tak wielu różnych klientów z krajów Europy oraz świata Drewexim może poszczycić się bardzo szeroką ofertą produktową. Wszyscy pracownicy firmy nieustannie pracują nad ciagłym ulepszaniem swoich produktów oraz podwyższaniem i tak bardzo wysokich już standardów.

Drewexim od 1992 roku należy do elitarnego grona producentów posiadających aprobatę instytutu ift Rosenheim. Wiąże się to z wdrożeniem procedur obejmujących poszczególne etapy produkcji oraz przeprowadzaniem regularnych kontroli zakładu i produktów (zarówno wewnętrzych jak i zewnętrznych audytów). Objęcie produktów firmy Drewexim certyfikatem PEFC (certyfika numer RINA-PEFC-COC-191) daje pewność wykorzystywania tylko dobrego i pochodzacęgo z legalnych zródeł surowca drzewnego. Wykwalifikowany i doświadczony zespół pracowników oraz pełna kontrola jakości na każdym etapie produkcji gwarantują każdorazowe wytworzenie bardzo wysokiej jakości produktów.


W styczniu 2019r. Drewexim rozpoczął produkcję wysokiej jakości pelletu sosnowego wykorzystując do tego własny surowiec sosnowy.